Pošlete vzkaz příběhem je soutěž pro děti… a seniory

Chceme propojit seniory s mladšími generacemi prostřednictvím příběhů. V první fázi projektu jsme sbírali příběhy s životními zkušenostmi a moudrostí od seniorů.

Příběhy jako inspirace pro děti

Nyní je potřeba, aby se mladší generace zapojily, tedy děti a teenageři. Jejich úkolem je vybrat si jeden z příběhů od seniorů a ten jakkoliv kreativně zpracovat. Pokud byste si ze zveřejněných příběhů nevybrali, tak vyzpovídejte babičku, tetičku, známého. Můžete zpracovat i příběh “svého seniora”. Věříme, že právě tak děti dokážou načerpat nejvíc inspirace z životních zkušeností seniorů.

Nejlepší kreativní práce dětí odměníme

Děti mohou využít jakékoliv kreativní techniky a zpracování. Natočit video, nahrát audio, nakreslit k příběhu obrázek a nebo ho např. rovnou celý zpracovat jako komiks. Deset soutěžních prací odměníme cenami dle vlastního výběru v hodnotě 10 000 Kč.

KOMPLETNÍ PRAVIDLA SOUTĚŽE

Vybrané příběhy a jejich zpracování vyjdou jako kniha

Příběhy seniorů a jejich kreativní ztvárnění od dětí vyjdou jako kniha. Právě zde dojde k dalšímu propojení generací. Příběhy poslali senioři, kreativně je zpracovaly děti. A všichni, jak senioři tak děti, výslednou publikaci dostanou zdarma na památku.

Soutěžní práce posílejte až do 30. 6. 2022

Své soutěžní práce posílejte přes formulář. Je návodný a řekne vám přesně, co je potřeba. Děti se mohou zúčastnit jen pod hlavičkou nějaké instituce, např. školky, školy, zájmového kroužku, nemocnice apod. Ceny budou rovněž uděleny jedin instituci, nikoliv jednotlivcům.