Výherci

  • Blanka Holubová, 75 let, příběh “Zima v Praze”
  • Bohuslav Zika, 99 let, příběh “Strom je dar života” 
  • Jiří Mlejnský, 83 let, příběh “Duch Posázaví s hroznovým cukrem v kapse”
  • Marie Čermáková, 92 let, příběh “Křížem krážem aneb Jak jsme cestovali”
  • Vlasta Hunkesová, 96 let, příběh “Bez práce jsem nemohla být”

5× cena dle vlastního výběru 

Všechny doručené příběhy budou slosovány a pět vylosovaných bude odměněno cenou dle vlastního výběru v hodnotě 30 000 korun. 

KOMPLETNÍ PRAVIDLA SOUTĚŽE

Vybrané příběhy vyjdou jako kniha

Pošlete vzkaz příběhem chce zejména podpořit mezigenerační dialog. Ale nejen to. Přejeme si, aby příběhy našich seniorů byly „slyšet”. V neposlední řadě chceme seniory motivovat ke kreativní a smysluplné aktivitě, která je posílí jak emocionálně tak mentálně. 

Posílejte svoje příběhy až do 30. 4. 2022

Příběh posílejte přes formulář. Text smí být maximálně 3 600 znaků dlouhý a je potřeba k němu přiložit foto. Senioři se mohou zúčastnit pouze pod hlavičkou organizace (např. domov pro seniory, denní stacionář, kroužek pletení apod.)

Dárek za každý příběh

Po odeslání příběhu můžete požádat o knihu pro seniory Z pohody do pohody a/nebo speciální puzzle na procvičování jemné motoriky a paměti. Knihy i puzzle jsou zdarma včetně poštovného.

O Pošlete vzkaz příběhem 

Projekt Pošlete vzkaz příběhem vznikl v rámci iniciativy Oživíme Česko, kterou založila PVZP, konkrétně Ing. Halina Trsková, místopředsedkyně představenstva Pojišťovny, na začátku epidemie koronaviru. Iniciativa prostřednictvím různých projektů podpořila české podnikatele a firmy, v projektu Vykouzlete pohádkovou knížku naše nejmenší. Společným jmenovatelem je podpora a motivace. Seniory PVZP v rámci společenské odpovědnosti dlouhodobě podporuje celou řadou aktivit – knihou Z pohody do pohody, vytvořením speciálního puzzle nebo koncerty s písněmi Karla Hašlera pro seniory zdarma.